Küçük Burun Ucu Estetiği 

Küçük burun estetiği, yüzümüz bizim dış dünya ile ilk temasımızı sağlayan, adeta vitrinimiz olan bölgemiz. Yüz yapımız ve ifadelerimiz ile karşıdaki kişide ilk izlenimi oluştururuz. Burnumuz ise bu bölgedeki en önemli organımız. Binbir türlü burun yapısı mevcut. Büyük, küçük, kalkık, eğri, karga, çengel gibi isimlerle adlandırılan binbir tür. Burun şeklini beğenmeyip bu yüzden sosyal veya psikolojik sıkıntı yaşayan kişilerin başvurduğu yöntem ise burun estetiği ameliyatı. Bu yazıda detaylı olarak bu konuyu anlatacağız.

Burun estetiği nedir ?

Burun estetiği, burun şeklinden memnun olmayan kişilerin bu sorunlarını düzeltmeye yönelik işlem ve bunun için yapılan ameliyata verilen isimdir. Estetik burun ameliyatı, cerrahi dışı estetik girişimlerden (botoks, dolgu, lazer epilasyon…) sonra en fazla yapılan estetik işlemdir. Nerdeyse saç boyatma kadar günlük hayatımıza giren burun estetiği ameliyatı gerek halk arasında gerekse medyada günden güne artarak konuşulmakta. İnsanlar, burun estetiği öncesi sonrası fotoğraflara ve ameliyat olan kişilerin burnuna bakarak, alınan olumlu sonuçları gördükçe artık bu ameliyata çok daha fazla ilgi gösteriyorlar. Son 10 yılda Google’daki  “burun estetiği” araması sayısı en az 4 kat artmış. Bu da gösteriyor ki toplum, burnundaki rahatsızlıktan kurtulmak için arayış içerisinde.

Burun estetiği öncesi

Ameliyat öncesinde konu ile ilgili sıkı bir araştırma yapmak yararlı olur. Gerçekten burun estetiğine ihtiyacınız var mı, nefes sıkıntınız ne durumda, sonuçlar sizi tatmin edecek mi, kime ameliyat olmalısınız gibi sorular çok önemli. Birkaç hekimle görüşerek fikir edinmenizde yarar var.

Kimlere burun estetiği yapılır ?

Burun estetiği ihtiyacı için temel koşul burun şeklinden şikayetçi olunmasıdır. Bu kişilerde burun şekli çoğunlukla doğuştan güzel değildir. Bazen de sonradan kaza, travma veya tümör gibi nedenlerle bozulmuştur.

Sonradan oluşan sorunlar

Burun şeklini sonradan bozan en önemli nedenler kazalar ve travmalardır. Özellikle çocukluk çağındaki düşme ve çarpmalarda kırılan buruna zamanında müdahale edilmediği için, burun gelişimi olması gerektiğinden daha kötü gerçekleşir. Bu da hem şekil hem de sağlıklı nefes fonksiyonu bozukluğu şeklinde karşımıza çıkar. Burun şeklini sonradan bozan en önemli nedenler kazalar ve travmalardır. Özellikle çocukluk çağındaki düşme ve çarpmalarda kırılan buruna zamanında müdahale edilmediği için, burun gelişimi olması gerektiğinden daha kötü gerçekleşir. Bu da hem şekil hem de sağlıklı nefes fonksiyonu bozukluğu şeklinde karşımıza çıkar. Erişkinlik çağındaki kaza ve travmalar da burun şeklini bozabilir. Özellikle boks gibi sporlarla uğraşanlarda bunu çokca gözlemleriz.   Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: +90 553 788 0 216

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.      

You may also like

Rinoplasti Ameliyatı Fiyat
revizyon
En Uygun Lazerli Burun Estetiği
erkek burun estetiği
Rinoplasti Ameliyatı Sonrası

admn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir