Burun Deliği Küçültme Ameliyatı Nedir, Neden Yapılır
Burun Deliği Küçültme Ameliyatı Nedir, Burun Deliği Küçültme Ameliyatı Neden Yapılır gibi sorularınızın cevaplarını sitemizde bulabilirsiniz.

Burun Deliği Küçültme

Burun deliklerinin boyutu, öncelikle güzel ve estetik bir görünüm açısından önemli olmaktadır. Son yıllarda estetik alanında uygulanan doğal estetik görünümü yaratan yöntemler sayesinde, kişinin yüz hatlarına ve burun yapısına en uygun oran belirlenmektedir. Ardından kişinin yüzüne ve burun tabanına oranla geniş duran burun delikleri en uygun oranda küçültülmektedir. Net olarak normal bir burun deliğinin oval bir yapısı olduğu kabul edilerek, uygulamalar yapılır. Burnun ucu ile birlikte, burun genişliği ve de deliklerin şekli estetik görünüm sonucunu etkilediği için iyi bir oranlama yapılması gerekmektedir. Burun ucu küçültme talebinde bulunan kişiler için uygulanan burun ameliyatlarında, dengeyi sağlamak amacıyla burun deliklerinin de küçültülmesi yapılır.
Burun deliği yüz ve burun oranına göre büyük olan kişilerin burun deliği küçültme işlemleri, burun ameliyatı esnasında yapılabildiği gibi, ayrı bir operasyon olarak uygulunabilmektedir. Alanında deneyimli bir doktorun yapacağı incelemeler sonucunda, burnun estetik olarak güzel durması için sadece burun deliği küçültme işlemi de yeterli olabilmektedir.
Burun delikleri, sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da son derece önemlidir. Rahat nefes alıp verme, burun delikleri ile sağlanır. Havanın adeta giriş kapısı olan burun deliklerinde yeterli kıkırdak dokusu olmadığında, burnun kanatlarında olumsuz basınç oluşur. Bu durum da kişilerin rahat nefes alıp vermesini engeller. Bu durumun önlenmesi için burnun kıkırdak yapısının desteklenmesi gerekmektedir. Burnun kıkırdak dokuyla desteklenmesi en sağlıklı yöntemlerden biridir. Bazı durumlarda burnun ucunu çok daha yuvarlak göstermek için burnun kıkırdak yapısını zayıflatılması ve de aşırı derece kanatlardan kıkırdak dokusunun alınması, en sık yapılan hatalardandır.

Burun Deliklerinin Küçültülmesinden Sonra Yeni Görünüm

Burun deliklerinin küçültülmesi ile estetik amaçlı yapılan burun estetiği operasyonlarından sonra, sonuç kişiler tarafından net olarak anlaşılmayabilir. Ameliyat sonrasında görğüen rahat nefes alıp verememe ile yüzde oluşan morluk ve şişlikler, sonucun hemen, net olarak anlaşılmamasının nedenlerindendir.
Ameliyat sonrasında takılan atelin ve bantların çıkarılmasıyla ortaya çıkan görüntü, beklenilen görüntüden farklıdır. Çok net sorunların düzeldiği görülebilirken, ortaya çıkan görüntü burnun son hali değildir. Burnun normale dönmesi  ve beklenilen sonucu vermesi için ortalama 6 hafta beklenmelidir. Tam olarak burnun son halini alması, 6 ay ile 12 ay arasında gerçekleşmektedir. Ameliyat sonrasındaki ilk 3 ayda şişlikler azalırken, burun ucu sertliği de yumuşamaya ve de incelmeye başlar. 3 ay sonunda burnun ağız ve gözle kurduğu orantı da normale döner.
Biyografim Manisa’nın Salihli ilçesinde doğan Dr. Niyazi ALTINTOPRAK ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesine girmeye hak kazanmıştır. 6 yıllık tıp eğitiminin ardından Şırnak Devlet Hastanesine mecburi hizmetini yapmak üzere atanmıştır. Mecburi hizmetinin ardından TUS ta başarı sağlayarak İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine Kulak Burun Boğaz ihtisasına başlamıştır. 4 yıllık eğitiminin ardından uzman olarak Tuzla Devlet Hastanesine atanmış ve 4 yıl burada görev yapmıştır. Asistanlığı ve uzmanlığı süresinde ilgi duyduğu orta kulak cerrahisi, burun estetiği ve baş boyun kanserleri üzerine çalışmalarına devam etmiştir. Bu konularla ilgili yurt içi ve yurt dışında birçok kurs, toplantı ve kongreye katılmıştır. 2017 yılı itibari ile Maltepe Üniversitesi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Anabilim Dalında öğretim görevlisi olarak kariyerine ve akademik hayatına devam etmektedir. Doktora tezi: Ratlarda sisplatin ototoksisitesinde intratimpanik alfa lipoik asidin etkinliğinin oto akustik emisyon ile araştırılması. Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: +90 553 788 0 216

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

You may also like

Lazerle Burun Estetiği Nedir ? Avantajları Nedir ?
Burun Deliği Düzeltme Ameliyatı Nasıl Yapılır
Burun Deliği Düzeltme Ameliyatı Nasıl Yapılır
Burun Eğriliği Nedir?
Burun Eğriliği Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir