Burun Deliği Küçültme Ameliyatı Nedir, Burun Deliği Küçültme Ameliyatı Neden Yapılır gibi sorularınızın cevaplarını sitemizde bulabilirsiniz.

Burun Deliği Küçültme

Burun deliklerinin boyutu, öncelikle güzel ve estetik bir görünüm açısından önemli olmaktadır. Son yıllarda estetik alanında uygulanan doğal estetik görünümü yaratan yöntemler sayesinde, kişinin yüz hatlarına ve burun yapısına en uygun oran belirlenmektedir. Ardından kişinin yüzüne ve burun tabanına oranla geniş duran burun delikleri en uygun oranda küçültülmektedir. Net olarak normal bir burun deliğinin oval bir yapısı olduğu kabul edilerek, uygulamalar yapılır. Burnun ucu ile birlikte, burun genişliği ve de deliklerin şekli estetik görünüm sonucunu etkilediği için iyi bir oranlama yapılması gerekmektedir. Burun ucu küçültme talebinde bulunan kişiler için uygulanan burun ameliyatlarında, dengeyi sağlamak amacıyla burun deliklerinin de küçültülmesi yapılır.
Burun deliği yüz ve burun oranına göre büyük olan kişilerin burun deliği küçültme işlemleri, burun ameliyatı esnasında yapılabildiği gibi, ayrı bir operasyon olarak uygulunabilmektedir. Alanında deneyimli bir doktorun yapacağı incelemeler sonucunda, burnun estetik olarak güzel durması için sadece burun deliği küçültme işlemi de yeterli olabilmektedir.
Burun delikleri, sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da son derece önemlidir. Rahat nefes alıp verme, burun delikleri ile sağlanır. Havanın adeta giriş kapısı olan burun deliklerinde yeterli kıkırdak dokusu olmadığında, burnun kanatlarında olumsuz basınç oluşur. Bu durum da kişilerin rahat nefes alıp vermesini engeller. Bu durumun önlenmesi için burnun kıkırdak yapısının desteklenmesi gerekmektedir. Burnun kıkırdak dokuyla desteklenmesi en sağlıklı yöntemlerden biridir. Bazı durumlarda burnun ucunu çok daha yuvarlak göstermek için burnun kıkırdak yapısını zayıflatılması ve de aşırı derece kanatlardan kıkırdak dokusunun alınması, en sık yapılan hatalardandır.
Burun Eğriliği Nedir?

Burun Deliklerinin Küçültülmesinden Sonra Yeni Görünüm

Burun deliklerinin küçültülmesi ile estetik amaçlı yapılan burun estetiği operasyonlarından sonra, sonuç kişiler tarafından net olarak anlaşılmayabilir. Ameliyat sonrasında  rahat nefes alıp verememe ile yüzde oluşan morluk ve şişlikler, sonucun hemen, net olarak anlaşılmamasının nedenlerindendir.
Ameliyat sonrasında takılan atelin ve bantların çıkarılmasıyla ortaya çıkan görüntü, beklenilen görüntüden farklıdır. Çok net sorunların düzeldiği görülebilirken, ortaya çıkan görüntü burnun son hali değildir. Burnun normale dönmesi  ve beklenilen sonucu vermesi için ortalama 6 hafta beklenmelidir. Tam olarak burnun son halini alması, 6 ay ile 12 ay arasında gerçekleşmektedir. Ameliyat sonrasındaki ilk 3 ayda şişlikler azalırken, burun ucu sertliği de yumuşamaya ve de incelmeye başlar. 3 ay sonunda burnun ağız ve gözle kurduğu orantı da normale döner.
Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: +90 530 135 0455

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

You may also like

Rinoplasti Ameliyatı Fiyat
revizyon
En Uygun Lazerli Burun Estetiği
erkek burun estetiği
Rinoplasti Ameliyatı Sonrası