Burun Deliği Küçültme Ameliyatı Nedir, Neden Yapılır

Burun Kemeri Düzeltme Sonra Burunda Ne gibi Değişikliler Olur?

Burun Kemeri Düzeltme olarak da adlandırılan burun törpüleme, yandan daha küçük fakat önden daha yaygın bir görünüme kavuşmanızı sağlamaktadır. Burun törpülemeden sonra burundaki değişiklikler bu şekilde olduğu için kemiği daha enli olan bireylerin tercih etmemesinde yarar var. Bazı burun kemikleri önden yassı görünür bu yüzden böyle buruna sahip kişilerin burun törpüleme değil de burun ameliyatı olmaları daha düzgün bir görüntü elde etmelerini sağlayacaktır.

Burun Kemeri Düzeltme İşlemi Sadece Kemikli Burunlar İçin Mi Yapılıyor?

Adı üstünde ‘törpüleme işlemi’ yalnızca burun kemiği için yapılmaktadır. Burun ucu şeklini düzeltmek istiyorsanız burun ucu estetiği, eğrilikleri düzeltmek istiyorsanız burun dolgusu yaptırabilirsiniz. Burun dolgusu, yine burun kemiğini doldurmak için yapılmakta burun sırtındaki hafif kemerler ve eğrilikler giderilebilir. Burun törpüleme kimlere yapılır sorusunun en açık cevabı, burnu öne doğru çıkıntılı olan bireyleredir. Genellikle burnunu yan profilden sevmeyen ve burnun kemik tarafı öne doğru çıkık olan insanların tercih etmesi gereken bir ameliyat türüdür. Klasik ameliyatlarda hem burun ucu kaldırma hem de burun küçültme işlemleri yapılıyorken; burun törpüleme de sadece kemikteki eğrilik giderilerek kemiğin öne doğru geniş bir şekil alması sağlanmaktadır. burun kemeri

Burun Fazla Törpülendiğinde Ne Olur?

Burun kemiğinin fazla miktarda törpülenmesi sonucunda burunda ‘Açık Çatı Deformitesi’ oluşmaktadır. Bu da burnun fazla törpülenmesi sonucunda burun kıvrımının gözle görülür şekilde dikkat çekmesine neden olmaktadır. Böyle bir durumda burun kemiğine alt taraftan kemik kırma diğer adıyla osteotomi işlemi uygulama sonucunda burun kemiğinin fazla törpülenmesi onarılabilir. Bu işlem sayesinde burun kemiğinin duvarları bir araya gelecek şekilde yaklaştırılmaktadır.

Burun Törpüleme ile Burun Ameliyatı Arasındaki Fark Nedir?

Klasik burun ameliyatı estetiği çok uzun yıllardır yapılan, ameliyat sonrası daha uzun sürede iyileşme sağlayan bir ameliyat türüdür. Burun estetiği olmak isteyen hastalar, daha kısa ve daha basit bir işlem uygulanması istendiğinde ‘ törpüleme işlemi’ yeni bir seçenek oluşturabiliyor. Burun törpüleme ile burun ameliyatı arasındaki farklar arasında en önemlisi törpüleme işleminin daha az şişlik ve morluklara yol açmasıdır. Bir diğer fark ise törpüleme işleminde kemik törpülenirken ameliyatta burun kemiği kırılıp tekrar yapılmaktadır.

Burun Törpüleme İşlemi Ne Kadar Sürede İyileşir?

Klasik burun ameliyatına oranla daha hızlı iyileşen bir ameliyat işlemidir. Burun törpüleme yaptıran kişilerinde burnunda, gözaltlarında şişmeler ve morarmalar olmaktadır. Ancak minimum 2 hafta içerisinde iyileşme gerçekleşir.  

İLETİŞİM;

+90 530 135 0455

[email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

You may also like

Rinoplasti Ameliyatı Fiyat
revizyon
En Uygun Lazerli Burun Estetiği
erkek burun estetiği
Rinoplasti Ameliyatı Sonrası