Burun Ameliyatı Rinoplasti

Burun Ameliyatı Rinoplasti

Burun Ameliyatı Rinoplasti,tıbbi adıyla rinoplasti ve septoplasti ameliyatları kapsamında operasyona dahil olan 2 tip hasta adayları mevcuttur. Bunlardan ilki burnun fiziki fonksiyonlarında sorun yaşayan hastalardır. Bu tip hastalarda sorunlar şu şekilde özetlenebilmektedir. Septoplasti (Fonksiyonel Bozukluklar)
  • Burun eti büyümesi nedenleri ile nefes zorluğu şikayetleri
  • Burun kıkırdağı sorunları nedeniyle rahat nefes alamama şikayetleri
  • Burun kemiği eğriliği sebebiyle derin nefes alma şikayetleri
Rinoplasti (Şekil Bozuklukları)
  • Nefes alma sorunu bulunmayan, sadece şekil düzeltmeleri (burun estetiği, rinoplasti)
Burun Ameliyatı RinoplastiYukarıda şikayetlere sahip olan hastalarımızın nefes alma sorunlarını ortadan kaldırmak için gerek tıbbi müdahalenin yanında burnun görsel olarak iyileştirilmesi talepleri de uzman hekim tarafından aynı ameliyat esnasında gerçekleştirilebilmektedir.

Burun Ameliyatı Rinoplasti önce yapılması gerekenler?

Burun estetiğine karar verenler, dış görünümlerine yansıyacak, ifadelerini değiştirebilecek her türlü etkeni önemser. Bunu dikkate alarak, operasyon için estetik cerrah seçiminde özenli olmaları gerekir. Deneyimi olan, tıbbi bilgileri yeterli olan, uzman, estetik algısı bulunan ve bu özelliklerini hastasının yeni burun şeklini oluştururken kullanmasını bilen estetik cerrahla yola girilmelidir. Burun yapısının analiz edebilecek, sorunsuz bir ameliyat planıyla burun estetiği gerçekleşmelidir. Tüm bunların yerine getirilmesi için, hastanın da doktoruyla paylaşımlarında özenli olması, isteklerini doğru aktarması gerekir. İsteklere uygun şekilde cerrahın yeni burun şeklini oluşturması sağlanmalıdır. Estetik cerrah ameliyattan önce başladığı çalışmalarına, ameliyatta ve sonrasındaki iyileşmeyi kapsayan 6 ayı içine alacak şekilde devam eder. Tüm çalışmaları, yönlendirmeleri yaparak, burun estetiğinin başarısını sağlayacaktır. Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: +90 553 788 0 216

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

You may also like

Burun Kırığı Ameliyatı Sonrası
Burun Küçültme Ameliyatı Hakkında Bilgiler
Küçük Burun Estetiği Nedir ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir